15 grudzień 2023
W dniu 12 grudnia 2023 r. w strzeleckim ratuszu odbyło się seminarium podsumowujące projekt „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” w ramach funduszy norweskich.

5 grudzień 2023
W listopadzie w ramach wizyty studyjnej, Strzelce Opolskie odwiedziła delegacja uczniów i nauczycieli Polskiej Sobotniej Szkoły w Moss z Norwegii. Norwegowie odwiedzili każdą ze szkół, do której skierowane były środki finansowe pochodzące z Funduszy Norweskich. Uczestnicy wymiany mieli okazję uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie, zobaczyli również nowoczesną kotłownię znajdującą się w budynku sali gimnastycznej, zmodernizowanej w ramach otrzymanych środków z Funduszy Norweskich.

5 grudzień 2023
Zwieńczeniem działań edukacyjnych w ramach Funduszy Norweskich była wymiana międzynarodowa szkół z Szymiszowa, Dziewkowic i Suchej oraz Moss.  Celem wymiany międzynarodowej uczniów, w ramach projektu było poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, w szczególności odnawialnych źródeł energii i ich wykorzystania jako alternatywy do produkcji energii, oraz rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania i szacunku uczniów do piękna przyrody, kultury i historii innych państw. Celem było również zmotywowanie uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, ich integracja, oraz wymiana doświadczeń między szkołami partnerskimi, a także doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz językiem polskim.

25 wrzesień 2023
19 września w ramach projektu przeszkolono 12 liderów – lokalnych edukatorów, którzy po przeszkoleniu z zakresu zagadnień dotyczących efektywności energetycznej i OZE będą prowadzić działania edukacyjne i doradcze dla mieszkańców gminy. Edukatorzy, z racji pełnionych funkcji będą mogli dotrzeć do jak najszerszej grupy mieszkańców zachęcając do podejmowania działań poprawiających efektywność energetyczną swoich nieruchomości, a tym samym wpływać na poprawę stanu jakości powietrza na terenie gminy.

5 czerwiec 2023
Gmina Strzelce Opolskie wraz z firmą Viessmann oraz Instal-Mnochy z Błotnicy Strzeleckiej przygotowała sektor tematyczny „Akademia OZE” – akademia energooszczędności, gdzie specjaliści prezentowali sprzęt, który m.in. pozwala korzystać z odnawialnych źródeł energii, czy też przyczynia się do ograniczania emisji zanieczyszczeń i CO2.

5 czerwiec 2023
3 czerwca w korowodzie rozpoczynającym Dni Ziemi Strzeleckiej, który przeszedł spod ratusza do Parku Renardów – głównego miejsca obchodów Dni Ziemi Strzeleckiej – udział wzięli włodarze gminy, goście z miast partnerskich Strzelec Opolskich oraz uczniowie szkół i przedszkoli gminy Strzelce Opolskie. Uczniowie szkół w korowodzie nieśli balony m.in. oznaczone logotypami Funduszy Norweskich.

5 czerwiec 2023
W kwietniu i maju w ramach realizacji działań związanych z projektem w PSP w Szymiszowie, ZPOP w Suchej oraz ZPO w Dziewkowicach przeprowadzono szereg działań edukacyjnych.

26 kwiecień 2023
W dniu 25 kwietnia 2023 roku podpisano umowę na realizację inwestycji pn. poprawa efektywności energetycznej budynku oświatowego w Dziewkowicach w ramach projektu Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie, na realizację którego gmina Strzelce Opolskie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Norweskich w wysokości blisko 5,7 mln zł.

23 marzec 2023
W dniu 22 marca 2023 roku w strzeleckim ratuszu odbyło się seminarium rozpoczynające projekt Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie, na realizację którego gmina Strzelce Opolskie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Norweskich w wysokości blisko 5,7 mln zł.

17 marzec 2023
5,2 mln zł Gmina Strzelce Opolskie otrzyma dofinansowanie w ramach tzw. funduszy norweskich na działania w zakresie poprawy jakości powietrza w budynkach szkolnych. Projekt Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych został najlepiej oceniony w kraju.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-03-17 08:37:14)
Informację zmodyfikował(a): Filip Wojciechowski (2024-03-15 14:53:08)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15271381