30 marzec 2010
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 walczyła dzielnie o lekcję wf-u ze znanym opolskim sportowcem. Rywalizowała z 24 szkołami podstawowymi o tytuł najciekawszej strony internetowej i zajęła świetne trzecie miejsce.

30 marzec 2010
Turniej jest organizowany w ramach SPORTOWEJ WYMIANY MŁODZIEŻY MIAST PARTNERSKICH: Strzelce Opolskie - Soest w dniach 27.03 - 01.04.2010 w Strzelcach Opolskich

29 marzec 2010
Dnia 25.03.2010r. w Przedszkolu Publicznym w Kadłubie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Słoneczka”. Dzieci po przywitaniu rodziców i zaproszeniu ich do wspólnych zajęć, miały za zadanie razem z nimi przygotować STÓŁ WIELKANOCNY. Po dobrze wykonanym zadaniu każdy otrzymał słoneczko symbolizujące dobrze wykonane zadanie oraz symbolizujące grupę „Słoneczka”.

25 marzec 2010
Dnia 24.03.2010 r. grupa czternastu uczniów z klas IV- VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 4 w Strzelcach Opolskich odwiedziła Radio Opole.Uczniowie mieli okazję poznać dziennikarstwo radiowe ,,od kuchni”, czworo uczniów wraz z opiekunami brało udział w audycji radiowej „RANKING” prowadzonej przez redaktora Janusza Maćkowiaka.

24 marzec 2010
Zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2010 Gmina Strzelce Opolskie zorganizowała „Tydzień Profilaktyki Szkolnej” dla wszystkich Publicznych Przedszkoli oraz wszystkich uczniów Publicznych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

21 marzec 2010
Na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Strzelcach Opolskich odbyła się Gala boksu zawodowego "Wojak Boxing Night”. Paweł Kołodziej pokonał Anglika Marka Krence'a tym samym obronił pas federacji IBF. Pojedynek zakończył się przez knock out już w trzeciej rundzie.

19 marzec 2010
W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich w dniach 27-28.03.2010r. odbędą się Mistrzostwa Juniorów i Juniorek w sumo o Puchar Polski Seniorów oraz Młodzieżowców. Prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy zgłoszeni w terminie do 22.03.2010r. posiadający aktualne badanie lekarskie i ważną licencję zawodniczą

18 marzec 2010
Dzieci z Publicznego Przedszkola w Dziewkowicach odwiedził królik Hans. Niemieckojęzyczny "kolega" to kukiełka, która pomaga dzieciom uczyć się języka. Hans na zajęciach recytuje wiersze i śpiewa piosenki. Pomaga w poznawaniu niemieckich nazw przedmiotów i kolorów. Dzieci uwielbiają się uczyć z nim - mówi Małgorzata Gabor, nauczycielka w przedszkolu. Królik bardzo często pojawia się na zajęciach. Towarzyszy nam już od trzech lat. Na ostatnich zajęciach dzieci świętowały urodziny Hansa. Jako niespodziankę przygotowały dla niego tort marchewkowy i urodzinowe laurki.

15 marzec 2010
Dziesięć szkół gminy Strzelce Opolskie zakwalifikowało się do udzielenia wsparcia finansowego w 2010 r. na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw ,oraz dwie szkoły gminy Strzelce Opolskie dostały rekomendację na udzielenie wsparcia finansowego w 2010 r. dot. utworzenia placów zabaw w szkołach w ramach rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia "RADOSNA SZKOŁA"

15 marzec 2010
W środowe popołudnie 10 marca 2010r. szkoła mieniła się kolorami tęczy, bowiem pod hasłem "tęczy" został zorganizowany "dzień otwarty". Gościliśmy rodziców i przedszkolaków ze wszystkich strzeleckich przedszkoli. Dzieci, wybierając ulubiony kolor tęczy, miały okazję aktywnie i twórczo spędzić popołudnie, biorąc udział w różnych ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki kształcenia zintegrowanego.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-04-05 07:18:44)

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15406692