Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie


5 październik 2022
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji fundacyjnej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, gdy temat głośnego czytania został dostrzeżony i nagłośniony w naszym kraju. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.


30 wrzesień 2022
28.09.2022 r. odbył się finał Terenowego Turnieju Ekologicznego „Annogórski Ekolog 2022”, który został zorganizowany przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych przy współpracy z Nadleśnictwem Strzelce Opolskie i pod honorowym patronatem Burmistrza Leśnicy.


28 wrzesień 2022
W dniach 21- 23 września 2022r uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich wzięli udział w wyjeździe do szkoły partnerskiej w Holicach w Czechach. Grupa wzięła udział w warsztatach ekologicznych, które były początkiem pracy w nowym projekcie eTwinning „ Reuse, Reduce, Recycle”.


23 wrzesień 2022
Młodzieżowa Rada Gminy w Strzelcach Opolskich po raz kolejny zaangażowała się w międzynarodową kampanię – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, chcąc zwrócić uwagę na konieczność zadbania o środowisko, zdrowie swoje i innych.


22 wrzesień 2022
W dniu 22 września o godz. 10 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste Pasowanie na Starszaka dzieci z grup " Misie" i " Krasnoludki". Zaproszeni na tę uroczystość byli koledzy i koleżanki z młodszych grup z Przedszkola nr 9 wraz z paniami - " Kotki" " Żabki" i "Puchatki" .


22 wrzesień 2022
Agata Szefer uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach pod koniec ubiegłego roku szkolnego wzięła udział w XIX edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”, organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Wojewódzka Komisja Konkursowa spośród 783 prac plastycznych wyłoniła dziesięciu laureatów, a wśród nich znalazła się uczennica szkoły w Kalinowicach– Agata Szefer. Finał konkursu z wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych odbył się 20 września 2022r. w WORD w Opolu.


19 wrzesień 2022
10 września 20022r. w Żywocicach odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków. Nasz uczeń Kacper K. wystartował jako debiutant pod opieką trenera Marka Szprocha. Zawodnik wykazał się walecznością dochodząc do gier w fazie pucharowej.


9 wrzesień 2022
Просимо батьків /опікунів дітей , які користуються дистанційним навчанням в Україні , але проживають на території Гміни Стшельце- Опольське ,подати декларації згідно форми поданої нижче

Prosimy rodziców/ opiekunów dzieci, które korzystają ze zdalnej nauki w Ukrainie a mieszkają na terenie Gminy Strzelce Opolskie o złożenie oświadczenia według wzoru zamieszczonego poniżej.

1 wrzesień 2022
W imieniu dyrekcji i pracowników Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek życzymy uczniom oraz dyrektorom, nauczycielom i pracownikom obsługi udanego nowego roku szkolnego.


1 wrzesień 2022
Stało się! Fundacja Most the Most i Gmina Strzelce Opolskie 26 sierpnia 2022 roku podpisały umowę na dofinansowanie przez Fundację rewaloryzacji zabytkowego budynku w Zespole Szkoły w Dziewkowicach, który zwyciężył w konkursie Nasz Zabytek w województwie opolskim. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Dziewkowic i okolic, otwartości na współpracę władz Gminy Strzelce Opolskie oraz grantowi od Fundacji Most the Most, budynek w Zespole Szkoły w Dziewkowicach nie tylko odzyska dawną świetność, ale ponownie będzie miejscem edukacji, integracji i rozwoju dla mieszkańców.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-07-04 09:55:47)
Liczba odwiedzin: 5215278

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16618245
design by fast4net

Zamknij