XX Jubileuszowy Turniej Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich

21 listopad 2022
Rok szkolny 2021/2022 to czas świętowania w ZPO w Suchej, ponieważ placówka świętuje pięćdziesięciolecie funkcjonowania w nowym budynku.
19 listopada w murach szkoły rozegrano również XX Jubileuszowy Turniej Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod honorowym patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej. Sędzią zawodów był Robert Grabowski. W szkole było gwarno i uroczyście, ponieważ z zaproszenia skorzystało wielu przyjaciół szkoły i znamienitych gości.
Zawodniczki walczyły o puchary ufundowane przez: Gabrielę Mrohs-Czerkawską, Starostę Powiatu Strzeleckiego, Burmistrza Strzelec Opolskich, Dyrektora Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich, Prezesa MKS Strzelce Opolskie, Państwa Grzegorza i Reginę Skowronków, Jana Zubka oraz Dyrektora ZPO w Suchej.
Tegoroczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
- I miejsce – ZPO w Suchej – trenerka: Renata Krawczyk
- II miejsce – ZPO w Kadłubie – trener: Grzegorz Orzeł
- III miejsce – SP w Krasiejowie – trener: Artur Czichos
- IV miejsce – SP w Kotulinie – trener: Adam Henne.
         Drużyną Fair Play okrzyknięto zawodniczki ZPO w Kadłubie. Najlepszą Zawodniczką została Małgorzata Skolik z ZPO w Suchej, Królem Strzelców – Maja Nieświec z ZPO w Kadłubie, a Najmłodszą Zawodniczką Alicja Szłapa – również z Kadłuba.
         Jubileuszowe rozgrywki były również okazją do rozegrania meczu pomiędzy absolwentkami suskiej szkoły a drużyną gospodarzy.
Doping kibiców i emocje na boisku sprawiły, że impreza udała się znakomicie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w przygotowanie, organizację i przebieg turnieju, zaproszonym gościom, drużynom i ich opiekunom.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-11-21 07:26:52)

Data aktualizacji: 5 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15225323