SZKOŁY - CENTRA AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ

12 marzec 2008
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ma zaszczyt ogłosić konkurs dla szkół, które pragną się ubiegać o miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) i o międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi".
Wyróżnienia te są przyznawane szkołom, które w szczególny sposób aktywnie realizują działania związane z ochroną środowiska w najbliższym otoczeniu.

W ramach niniejszego konkursu zostanie przyznanych pięć tytułów LCAE i dwa certyfikaty "Zielona Flaga".

Miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymają szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem "Zielona Flaga".

"Zielona Flaga" jest tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools (www.eco-schools.com). Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku. Uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół z 44 krajów Europy, Afryki , Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę.

Wszystkie szkoły, które chcą starać się o certyfikat muszą też monitorować swoje oddziaływanie na środowisko w ciągu roku szkolnego, a posłuży im do tego kalkulator zamieszczony na stronie www.ekoszkola.pl. Wyróżnione szkoły poza prestiżowymi tytułami Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i "Zielonej Flagi" zdobędą również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na ogólnopolskiej konferencji we wrześniu 2008 roku w Warszawie.

KONTAKT: Urszula Ptasińska, Program Szkoły dla Rozwoju, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, tel. 012 430 24 65, email: urszula.ptasinska@epce.org.pl.

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15407395