Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie

Podsumowanie roku szkolnego

23 czerwiec 2023
Wszystkim pracownikom strzeleckiej oświaty, uczniom i ich rodzicom dziękujemy za kolejny rok szkolny pełen wytężonej pracy, gratulujemy wielu osiągniętych sukcesów w konkursach przedmiotowych, tematycznych i zawodach sportowych, ale przede wszystkim życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Dyrekcja oraz pracownicy Gminnego Zarządu Oświaty w Strzelcach Opolskich


Najlepsi z najlepszych
20 czerwca w strzeleckim ratuszu podsumowano osiągnięcia szkolne w gminie. Uroczystość była połączona z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023. Zobaczcie, kto otrzymał wyróżnienia i stypendia burmistrza
Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty:
  1. Julia Warmuzińska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz finalistka Wojewódzkich Konkursów: Polonistycznego, Matematycznego.
  2. Viktoria Smuga – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego,
  3. Alicja Szczerecka i Wiktor Duk – uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, finaliści Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,
  4. Małgorzata Żołnierz – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,
  5. Łukasz Klampko – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego,
  6. Wiktoria Adamska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego,
  7. Beata Anioł – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej, finalistka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2023.
 
Osiągnięcia sportowe w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie”:
  1. Uczniowie i drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich:
  1. drużyna pływacka dziewcząt w składzie: Aleksandra Winiarz, Helena Zabielska, Magdalena Giemza, Katarzyna Ledniowska, Julia Zapora i Oliwia Matysek – zajęła II miejsce w pływaniu sztafetowym,
  2. drużyna pływacka chłopców w składzie: Mateusz Krawiec, Szymon Zająć, Paweł Gębski, Filip Białoń, Maciej Kornafel, Adam Gorol – zajęła III miejsce w pływaniu sztafetowym,
  3. Katarzyna Ledniowska zajęła II miejsce indywidualnie na 25 m stylem dowolnym,
  4. Borys Jurczyński zajął III miejsce indywidualnie na 25 m stylem dowolnym,
  5. Mateusz Krawiec zajął II miejsce indywidualnie na 25 m stylem dowolnym,
  6. Anastazja Paluch zajęła III miejsce indywidualnie na 25 m stylem motylkowym,
  7. Julia Golec zajęła III miejsce indywidualnie na 50 m stylem grzbietowym.
  1. Uczniowie i drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich:
  1. drużyna koszykówki dziewcząt w składzie: Lidia Czarnocka, Oliwia Jańczak, Maja Kałamajska, Aleksandra Makowska, Magdalena Szeremet, Zofia Neldner, Hanna Strzałek, Alicja Czarny, Zofia Dombrowska, Maja Papanajakis – zajęła I miejsce w województwie w Koszykówce Dziewcząt oraz II miejsce w Koszykówce 3x3,
  2. drużyna siatkówki chłopców w składzie: Artur Dombrowski, Wiktor Gilner, Michał Kała, Krzysztof Kowalczyk, Daniel Kulik, Nataniel Rosak, Igor Stawiarski, Szymon Studziński, Oliwier Świtoń, Stanisław Więckowski, Tomasz Wróbel, Tomasz Żabicki – zajęła III miejsce w Piłce Siatkowej Chłopców,
  3. Alicja Szczerecka i Sandra Meryk zajęły III miejsce w Badmintonie Drużynowo Dziewcząt;
  4. Sandra Meryk zajęła I miejsce w województwie w Badmintonie Dziewcząt U9
  1. Uczniowie i drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich:
  1. Igor Marek, zajął III miejsce w Badmintonie Chłopców U-11,
  2. drużyna halowej piłki nożnej w składzie: Kacper Kielan, Maciej Kielan, Rafał Gajda, Anthony Kozak, Jan Feret, Kajus Rukas, Oskar Krzykwa, Marcin Miklasz, Miłosz Pyto, Filip Chrobak – zajęła III miejsce w województwie w Halowej Piłce Nożnej Chłopców;
  1. Uczniowie i drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie:
  1. drużyna tenisa stołowego dziewcząt w składzie: Paulina Jęcek, Agata Hreczuch, Zofia Buszman – zajęła I miejsce w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt,
  2. drużyna tenisa stołowego chłopców w składzie: Dawid Jęcek, Aleksander Piątek, Dawid Niesler – zajęła I miejsce w Tenisie Stołowym Drużynowym Chłopców,
  3. Dawid Jęcek zajął II miejsce w Tenisie Stołowym Indywidualnym Chłopców,
  4. Paulina Jęcek zajęła III miejsce w Tenisie Stołowym Indywidualnym Dziewcząt;
  1. Drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie:
  1. drużyny BRD:
  1. grupa młodsza w składzie: Alicja Szłapa, Agata Badura, Seweryn Wilczyński i Oskar Frey zajęła II miejsce,
  2. grupa starsza w składzie: Łukasz Chmiel, Mateusz Ploch, Samuel Wilczyński zajęła III miejsce w 44 Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,
  3. drużyna szachowa w składzie: Karolina Podleska, Fabian Gonsior, Samuel Koj, Paweł Ploch zajęła III miejsce w Igrzyskach dzieci w Szachach Drużynowo.
  4. Uczniowie i drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej:
  1. drużyna koszykówki w składzie: Karolina Lasończyk, Daria Nocoń, Maria Piechota, Milena Siekierka, Małgorzata Skolik, Marta Skowronek, Monika Wieczorek, Martyna Wujec – zajęła II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich w Koszykówce dziewcząt,
  2. Martyna Wujec zajęła III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich w biegu na 600 m.
 
Uczniowie szkół podstawowych oraz wychowankowie przedszkoli nagradzani w konkursach tematycznych:
  1. z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich:
  1. Zuzanna Mazer – I miejsce w XIX Powiatowej Olimpiadzie Matematycznej,
  2. Alicja Szczerecka i Bartłomiej Czarny – laureaci Strzeleckiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”,
  3. Aleksandra Koj – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Pierwszy dzień w szkole – opowiem Ci o bezpieczeństwie”,
  4. drużyna w składzie: Maciej Ciołek, Maciej Dudek, Maciej Jureczko, Daniel Kulik i Wojciech Orzeł – I miejsce w III Ogólnopolskich Zawodach Projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego na etapie regionalnym w kategorii Minibotów;
2. z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich:
  1. Małgorzata Żołnierz – laureatka (VI miejsce w kraju) w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku;
  2. Joanna Glück – I miejsce w XIX Powiatowej Olimpiadzie Matematycznej;
3. z Zespołu Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej:
  1. Emilia Bachta – II miejsce w XXIX Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie”,
  2. Marta Polowczyk – laureatka Strzeleckiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”,
  3. Dominika Drabiuk i Agata Żaba – I miejsce w Powiatowym Konkursie „Rynek Pracy”
  4. Jakub Dohrmann (przedszkole w Błotnicy) – laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „500 rocznica urodzin Księcia Jerzego II Piasta”,
  5. Zofia Kruczek (przedszkole w Warmątowicach) – I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Portret babci i dziadka w literaturze”,
4. Judyta Sowa – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie – I miejsce w XXIX Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie”;
5. Agata Szefer – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Kalinowicach – I miejsce w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Bajeczne Melodie”;
6. z Zespołu Placówek Oświatowych w Rozmierce:
  1. Marcelina Nocoń – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Pierwszy dzień w szkole – opowiem Ci o bezpieczeństwie”,,
  2. Klara Skóra i Sebastian Adamiec – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „500 rocznica urodzin Księcia Jerzego II Piasta”;
7. Fabian Kozioł – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej – I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie „Poznaj Polskę na sportowo”. 

Uczniowie, którzy uzyskali Naukowe Stypendium Burmistrza Strzelec Opolskich
  1. W dziedzinie nauka:
  1. Julia Warmuzińska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich,
  2. Viktoria Smuga z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  3. Alicja Szczerecka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  4. Wiktor Duk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  5. Małgorzata Żołnierz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich,
  6. Łukasz Klampko z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich,
  7. Wiktoria Adamska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie,
  1. W dziedzinie sport:
  1. Anna Bogusz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich,
  2. Julia Golec z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich,
  3. Szymon Studziński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  4. Oliwia Janczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  5. Magdalena Szeremet z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  6. Lidia Czarnocka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  7. Bianka Meryk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
Stypendyści Specjalnego Stypendium Burmistrza Strzelec Opolskich, czyli uczniowie, dla których działalność prospołeczna jest bardzo ważną częścią życia.
  1. Bartłomiej Czarny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich,
  2. Marta Polowczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej.
Na koniec, wystąpiła Judyta Sowa z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie. Judyta zaprezentowała „JAK TO JE” czyli godkę, która przyniosła jej 1. miejsca w 29 Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie”.
Wielkie brawa dla wszystkich wyróżnionych, ich rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierali ich w przygotowaniach do konkursów i zawodów! Składając serdeczne gratulacje pamiętamy, że każdy uczeń w mijającym roku szkolnym odniósł swój mały lub większy sukces, każdy ma potencjał i każdy zasługuje na wsparcie i mobilizację do dalszej pracy.
 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-06-23 11:28:30)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2023-06-27 14:50:42)
Liczba odwiedzin: 5215125

Stopka

Data aktualizacji: 4 lipiec 2024, Licznik odwiedzin: 16617863
design by fast4net

Zamknij