Ekologiczne szkoły do Brukseli

23 kwiecień 2008
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłosiła konkurs dla szkół na stoisko promujące rozwiązania ekologiczne szkoły. Nagrodą jest możliwość prezentacji podczas Green Week - Zielonego Tygodnia w Brukseli.
Już po raz czwarty Fundacja Partnerstwo dla Środowiska będzie uczestniczyć w obchodach Zielonego Tygodnia - Green Week w Brukseli. - W tym roku chcemy aby możliwość zaprezentowania miały szkoły, dlatego ogłaszamy konkurs na przedstawienie w sposób estetyczny stoiska promującego rozwiązania ekologiczne szkoły - szkołę lidera działań lokalnych! - poinformowała Fundacja.

Prezentacja szkoły na wystawie może być w formie prezentacji multimedialnej, filmu, baneru, zdjęć, prac plastycznych, strojów regionalnych, produktów itp. - Liczymy na kreatywność ze strony szkół. Nam zależy aby było to ładne, estetyczne, promowało działalnia szkoły jako Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - czytamy w ogłoszeniu.

Green Week (Zielony Tydzień) to doroczne 4-dniowe spotkanie, organizowane w Brukseli od 2001 roku przez Dyrektoriat Generalny Unii Europejskiej ds. Środowiska. Adresowane jest do wszystkich, któym nie jest obowiętny stan środowiska naturalnego. Rokrocznie w konferencji i targach uczestniczą przedstawiciele Komisji Europejskiej, instytucji publicznych, świata biznesu oraz organizacji pozarządowych z całej Unii Europejskiej.

Motywem przewodnim tegorocznego Green Week (3 - 6 czerwca 2008 roku) są odpady - "Only one earth. Don`t waste it!". - Chcemy aby Polskę na tym spotkaniu reprezentowała jedena szkoła (delegacja 2-osobowa) jako laureat tego ogólnopolskiego konkursu. Tym samym jest to nagroda dla najlepszej szkoły - informuje Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2008 roku. Laureat konkursu zostanie wybrany na podstawie nadesłanych do Fundacji: zdjęć w wersji elektronicznej, kompletnego stanowiska - ze strojami, osobami, banerami, pracami itp., filmów i prezentacji multimedialnych (adres: Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, ul. Św. Krzyża 5/6, 31-028 Kraków).

Więcej informacji na: www.ekoszkola.pl

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15404646